Tag Archives: e kullotave

Ndezi zjarr për hapjen e kullotave, arrestohet 60-vjeçari

Një 60-vjeçar ka rënë në pranga, pasi dyshohet se ka ndezur zjarr me qëllim hapjen e kullotave. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Maknor, në lagjen “Ullishte”. Policia bën me dije se mbi D. S., 60 vjeç, rëndojnë akuzat për veprat penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr” dhe “Shkatërrimi nga pakujdesia me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor”. Gjithashtu paralajmëron …

Read More »