Tag Archives: e fuqishëm

Geasy paralajmëron rikthimin e fuqishëm

Reperi i famshëm, Getoar Selimi, ka bërë paralajmërimin e fuqishëm. Përmes një postimi në ‘Instastory’, ai tregoi që do të kthehet së shpeti. “Gati apo jo, unë po vijë së shpejti”, shkroi ai në postim. Getoar Selimi. Deri në publikimin e projekteve, neve na mbetet të presim dhe të shohim sesi reperi do të na befasojë kësaj radhe. Getoar Selimi, …

Read More »

Ministri gjerman kundër vaksinimit me detyrim, del me mesazhin e fuqishëm

Pasi Austria, deklaroi detyrimin për vaksinim ndaj koronavirusit, politikanët gjermanë të koalicionit të ardhshëm qeverisës (socialdemokrat, ekologjistë, liberal-demokrat) e përjashtojnë një rregull të tillë për Gjermaninë. “Kjo nuk do të ndodhë. Ne nuk e konsiderojmë të nevojshme, sepse mendojmë që kjo është e vështirë edhe në aspketin e së drejtës kushtetuese”, tha për kanalin “Bild live” socialdemokrati Heiko Maas, ministër …

Read More »