Tag Archives: drita

Drita, që na sjell dritë

Nga Meri Lalaj Unë nuk jam takuar ndonjëherë me Drita Çomon, kam parë vetëm fotografitë e saj bardhë e zi, por më duket sikur e kam njohur nga afër sepse kam lexuar librin e saj “Dritë që vjen nga humnera”. Ndoshta, brezat, që do të vijnë nuk do të mund ta rrokin mirëfilli kuptimin e asaj që ka ndodhur tek …

Read More »

OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm: Nesër këto zona në Tiranë do të mbeten pa drita

OSHEE ka bërë me dije se ditën e nesërme në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të rikonstruksionit të kabinave. Energjia do të stakohet nesër në këto zona: Zona pranë Prokurorisë së Përgjithshme dhe 3 pallatet 9-katëshe që janë pranë kësaj kabine, rruga “Prespektiva” pranë rrethrrotullimit Vorë dhe rruga “Industriale”. Njoftim për abonentët …

Read More »

OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm: Disa zona të Tiranës mbeten nesër pa drita

Energjia elektrike do të ndërpritet për disa orë në disa zona të Tiranës ditën e nesërme. Njoftim për abonentët #Tiranë Stakim, 23 korrik Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, nesër, 23 korrik do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë. Më poshtë oraret e stakimit dhe zonat që preken nga kufizimi i energjisë si pasojë e punimeve …

Read More »