Tag Archives: dita e pare e vitit te ri

Ngrohja globale: Dita e Vitit të Ri thyen rekordet e temperaturave në Europë, Polonia mban vendin e parë

Dita e Vitit të Ri është shoqëruar me temperatura më të larta se mesatarja. Polonia këtë vit ka tejkaluar nivelin e mëparshëm e më shumë se 5 gradë Celsius, e cila sipas ekspertëve lidhet drejtpërdrejtë me ndryshimet klimaterike, shkruan The Times Rritjet e reja për këtë muaj u regjistruan në të gjithë kontinentin, nga Republika Çeke dhe Gjermania në Danimarkë …

Read More »