Tag Archives: dhe fati i foltores

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i foltores

ERGYS MËRTIRI Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon drejt shuarjes. Berisha e ka kuptuar tashmë rrezikun dhe po kërkon të fitojë kohë, duke shpikur aksione të reja opozitare për të mos i lënë “luftëtarët” të zhgënjyer. Ai po premton beteja institucionale, përfshirë dhe atë …

Read More »