Tag Archives: deshmi

SPAK kërkon si dëshmitar Nuredin Dumanin dhe Henrik Hoxhajn per vrasjet në Elbasan,

Gjykata e Posaçme çeli këtë të hënë procesin gjyqësor ndaj Erion Alibejt, Xhuliano Hoxhës dhe Euglen Halilit, të akuzuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, korrikun e vitit 2020 në Elbasan. Sipas prokurorisë, organizator i vrasjeve dhe porositës i tyre, dyshohet se është Erjon Alibej. Shkak kanë qenë dyshimet se viktimat ishin të përfshirë në ekzekutimin e vëllait …

Read More »