Tag Archives: deputeti rus

“Njerëzit nuk janë budallenj, deputeti rus i bën thirrje Kremlinit të mos gënjejë popullin

Ministria e Mbrojtjes së Kremlinit duhet të ndalojë së gënjyeri popullin në përditësimet e saj mbi luftën, sipas një deklaratë të deputetit rus Andrei Kartapolov, shkruan skynews.   Në një intervistë, ish gjenerali i ushtrisë tha se qeveria duhet të “ndalojë së gënjyeri” popullin e saj dhe iu referua përditësimeve ushtarake që Kremlini ka lëshuar më parë gjatë Luftës së …

Read More »

Lufta në Ukrainë/ Deputeti rus i bën kërkesën e papritur Putinit: Ndaloni veprimet ushtarake, nëse kjo vazhdon…

Një deputet rus i ka dalë kundër presidentit Vladimir Putin duke i kërkuar për të ndaluar veprimet ushtarake në Ukrainë dhe për t’i kthyer trupat ruse në shtëpi. Një reagim i tillë vjen pas vendimit të një gjykate ruse e cila shkarkoi më shumë se 100 roje kombëtare në rastin e parë të ushtarëve që refuzuan të luftonin në Ukrainë …

Read More »