Tag Archives: deklaratat e Ramës

A ndiheni të presionuar nga politika? Arben Kraja flet pas deklaratave të kryeministrit Rama

Kreu i SPAK, Arben Kraja po raporton kete te enjte në Keshillin e Larte te Prokurorise. Nder te tjera Kraja eshte pyetur edhe nëse ndihet i presionuar nga politika. Kjo pyetje vjen pas deklaratave te kryeministrit Edi Rama. Alfred Balla: Politika ka ngritur retorikën për anshmëri, a ndiheni të presionuar? SPAK dhe BKH nuk janë në sinkron, çfarë nuk shkon? Arben …

Read More »

Deklaratat e Ramës për SPAK-un/ Hyseni përplaset me Salianjin

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka debatuar ashpër me ish-deputetin socialist Alket Hyseni në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama drejtuar SPAK për moshetimin e ish-kryeministrit Berisha. Të ftuar në emisionin “Open”, të gazetares Eni Vasili, në News24, Hyseni fillimisht në fjalën e tij u shpreh se nëse dikush ndihet i intimiduar nga këto deklarata atëherë ka bërë diçka …

Read More »

Deklaratat e Ramës për SPAK-un, Këlliçi: Kërcënoi drejtësinë

Deputeti demokrat dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Belind Këlliçi, ka dënuar deklaratat e kryeministri Edi Rama për organet e drejtësisë e sidomos ndaj SPAK-ut gjatë Kongresit të PS. Në një deklaratë për mediet, Këlliçi tha se kryeministri kërcënoi drejtësinë duke i bërë presion për shkak se zyrtarët dhe qeveritarët e tij e kanë shkelur ligjin. Ndër të tjera, Këlliçi …

Read More »

“Makth për Ballkanin”, Grekët shqetësohen nga deklaratat e Ramës për bashkimin me Kosovën

Gazetari grek Stavros Tzimas i ka kushtuar një analizë të gjatë deklaratave të shtetarëve të Kosovës dhe Shqipërisë për bashkim. Duke harruar në fakt idenë e famshme që shkaktoi mijëra viktima në Ballkan, “Megali Idea-n”, Tzimas shprehet i shqetësuar në shkrimin e tij në “Kathimerini” për një bashkëpunim mes shqiptarëve, gjë e cila sipas tij do të hapë Kutinë e …

Read More »