Tag Archives: deklarata e Geraldinës :

New York Herald Tribune (1938) / Festimet para dasmës mbretërore dhe deklarata e Geraldinës : “Populli im është më i sjellshmi dhe mikpritësi në botë…

NGA: AURENC BEBJA “New York Herald Tribune” ka botuar, të hënën 25 prillit 1938, në ballinë, një shkrim në lidhje me nisjen zyrtare të festimeve të dasmës mbretërore në Tiranë, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :    Zogu, kontesha Geraldinë vallëzojnë tango dhe festojnë deri në orën 3 të …

Read More »