Tag Archives: dëbon 22 kriminelë

Fluturimi sekret/ Britania dëbon 22 kriminelë dhe emigrantë të paligjshëm shqiptarë, ja kur mbërritën në Rinas

Të paktën 22 shqiptarë janë deportuar nga Britania e Madhe mëngjesin e së mërkurës. Në një fluturim të fshehtë për në kryeqytetin e Tiranës, u deportuan kriminelë dhe emigrantë të paligjshëm, raporton Daily Mail. Sipas medias britanike, ky vendim u autorizua nga Ministrja e Brendshme, Suella Braverman në një përpjekje për të penguar shqiptarët që të hyjnë në Britani duke …

Read More »