Tag Archives: debat në Kuvend:

Tomor Alizoti-Ramës: Po të mos ishte Partia e Punës ti dhe Olsi do shpërndanit çadra në Dhërmi, ndërsa ne fisnikët do drejtonim Shqipërinë. Përgjigjet Rama

Në sallën e Kuvendit, deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti kërkoi që PS të shkëputet nga krimet e komunizmit. Sipas tij, së paku PS duhet të kishte nderuar figurat e kryengritjes më të ashpër ndaj diktaturës, asaj të Qafë-Barit. Deputeti demokrat tha se kur vetë jetonte në kasolle i internuar, Rama ishte në mes të Tranës. Alizoti nuk heziton t’i …

Read More »

Debat në Kuvend/ Manja-Sula

Ne seancën e sotme ka pasur një debat mes ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja dhe deputetit demokrat Dashnor Sula. Duke folur për drejtësinë në vend, Manja ka hedhur akuza se individë nga opozita i kanë “duart të lyera me gjak”. Manja ka sjellë në vëmendje “21 janarin”, ndërsa ka kërkuar që opozita të mos i drejtohet mazhorancës me fjalët turp …

Read More »