Tag Archives: Davos

Sulmet kibernetike, Rama nga Davos: E zgjidhëm falë bashkëpunimit, s’përballohen vetëm

Kryeministri Edi Rama është pyetur ditën e sotme për mësimet që ka marrë Shqipëria nga sulmet kibernetike të Iranit. Gjatë një konference për shtyp në Forumin Ekonomik Botëror, Rama tha se një prej fakteve që mësoi ishte se krimi kibernetik do të ishte ekonomia e tretë globale nëse do të ishte shtet.  Ai deklaroi se do të ishte naive të …

Read More »

Zelensky do t’u drejtohet liderëve botërorë në Davos

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do t’u drejtohet liderëve botërorë të mbledhur në Davos, Zvicër, për Forumin Ekonomik Botëror (WEF).   Asnjë zyrtar apo kompani ruse nuk do të jetë i pranishëm në mbledhjen ndërkombëtare të liderëve politikë dhe industrialë.   Por një delegacion ukrainas, përfshirë ministrin e Jashtëm, e ka bërë udhëtimin, shkruan BBC. “Kërkesa kryesore për të gjithë botën …

Read More »