Tag Archives: Dailogu

Dialogu strategiik Shqipëri – SHBA, për herë të parë në format gjithëpërfshirës. Prezent dhe Blinken

Të martën do të zhvillohet në Washington DC, dialogu i partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA, për herë të parë në format të zgjeruar,  me përfaqësues nga 8 ministri e struktura të linjës. Delegacioni shqiptar drejtohet nga ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ai amerikan nga asistent sekretarja e shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Karen Donfried. …

Read More »