Tag Archives: “Conference League”

Roma dhe Mourinho shkruajnë historinë në Tiranë, fitojnë trofeun e Conference League

Roma bën histori në stadiumin Air Albania të Tiranës teksa fiton edicionin e parë në historinë e Conference League. Italianët u treguan më cinikë në 90-minutat e Air Albania-s teksa shfrytëzuan një gol të Nicolo Zaniolos në minutën e 32-të duke fituar trofeun e parë europian pas Kupës së Panairëve në vitin 1961. Ndeshja në fakt, nisi e qetë ashtu …

Read More »

Plas grushti mes tifozëve të Feynoord-it në stadium

Probleme në stadiumin “Air Albania”. Në pjesën pas porte ku janë vendosur ultrasit e Feyenoordit ka nisur një sherr i madh. Disa tifozë dallohen duke përdorur grushtet mes tyre. Holandezët po shfaqen më të zhurmshëm dhe aktivë në finalen e Conference League. Stadiumi është mbushur plot, atmosfera është e bukur, por nuk mungojnë as tensione dhe përplasje të tilla.  

Read More »

Mourinho: Finalja e Tiranës, më e rëndësishmja e karrierës sime

“Kjo finale, për mua do të jetë më e rëndësishmja. Sepse duhet ta luaj akoma dhe ndoshta ta fitoj. E para, megjithatë, është ndeshja në Torino”. José Mourinho, fillimisht në “Sky” dhe më pas në konferencë, në ditën e medias të organizuar nga UEFA në “Trigoria”, foli për ndeshjen që të gjithë presin në Romë: finalen e “Conference League” kundër …

Read More »