Tag Archives: cfare po ndodh

Çfarë po ndodh me industrinë e naftës dhe gazit të Rusisë?

Me një të katërtën e rezervave të gazit të planetit dhe më shumë se 5 për qind të naftës së saj bruto, prej kohësh ekonomia e Rusisë ka qenë e dominuar nga sektori i energjisë. Ndërsa izolimi i vendit intensifikohet pas pushtimit të Ukrainës, pyetja që shtrohet, është se çfarë tjetër për industrinë e saj është më e rëndësishme? Kështu …

Read More »

Balina Bodinaku përfundon në spital, çfarë po ndodh

Balina Bodinaku ka qenë në qendër të vëmendjes muajt e fundit, për shkak të pjesëmarrjes së saj si opinioniste në “Big Brother VIP”. Së fundmi ajo ka publikuar një fotografi në rrjetin e saj social Instagram, teksa ndodhet në spital duke marrë serum. “Do të jemi bashkë sonte në BBV?”, ka shkuar ajo, teksa ka pyetur ndjekësit e saj, të …

Read More »

Instagrami po iu kërkon disa përdoruesve video ‘selfie’ , çfarë po ndodh?

Instagram po iu kërkon disa përdoruesve të ofrojnë një video ‘selfie’ që tregon kënde të shumta të fytyrës për të verifikuar nëse janë njerëz prej vërteti, sipas imazheve të publikuara në Twitter nga konsulenti i medieve sociale, Matt Navarra. Sipas medieve të huaja, rrjeti social ka luftuar prej kohësh me llogaritë false, të cilat mund të lënë mesazhe të padëshiruara, …

Read More »

Çfarë po ndodh? Avionët luftarakë turq fluturojnë mbi ishujt grekë

Turqia vazhdoi provokimet e saj kundër Greqisë mbi detin Egje të enjten në mëngjes. Mediat greke raportojnë se dy palë avionë turq F-16 fluturuan mbi ishullin Agathonisi. Protothema shkruan se shkelja e parë ka ndodhur në orën 10.00, më pas në orën 10:04 një nga dy palë avionë F-16 turk ka fluturuar mbi ishujt Antropofagoi dhe Makronisi në lartësinë 28.000 …

Read More »