Tag Archives: çfarë diskutuan

Lufta në Ukrainë, çfarë diskutuan Erdogan me Putin

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun rus, Vladimir Putin, të cilit i ka thënë se përpjekjet për paqe në luftën Rusi-Ukrainë duhet të mbështeten nga një armëpushim i njëanshëm dhe një “vizion për një zgjidhje të drejtë”. Erdogan dhe presidenti rus kanë folur vazhdimisht që kur forcat ruse pushtuan Ukrainën në shkurt të vitit …

Read More »