Tag Archives: çështjen e inceneratorëve

Bllako drejt arrestimit, reagon Rama: Keqardhje në nivel personal, përgjegjësia individuale

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë, pas kërkesës së SPAK-ut, për arrestimin e deputetit të PS Alqi Bllako, si të përfshirë në çështjen e inceneratorëve. “Deputetët janë të popullit, individët janë të vetes dhe përpara ligjit nuk ka deputet, nuk ka ministra, nuk ka forcë, nuk ka të privilegjuar, janë të gjithë të barabartë dhe habitem që ka …

Read More »