Tag Archives: Bylykbashi:

Grupi i Rithemelimit, Bylykbashi: Pakti i Ballës me Alibeajn për presidentin i pavlerë, synon një president kukull

Oerd Bylykbashi, përfaqësues i Rithemelimit, grupit të Sali Berishës ka dënuar marrëveshjen Enkelejd Alibeajt dhe mazhorancës, për propozimin e emrit të kandidatit për president në dy raundet e ardhshme. Sipas Bylykbashit, opozita nuk ka nevojë marrëveshje për të propozuar kandidatë sepse kjo e drejtë është në Kushtetutë. Ai shtoi se më këtë akt, Rama synon që kandidatin e tij të …

Read More »

Bylykbashi: Basha nuk po kontribuon në bashkim

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka deklaruar se Lulzim Basha nuk po kontribuon për bashkimin e PD-së. Ai ka deklaruar për “Kjo Javë” se Basha nuk ka patur prioritet interesin e demokratëve. “Ajo që shtrohet sot, është që Basha në këtë proces që thotë se po bën, apo kontribuan në bashkimin e partisë? Jo nuk po e bën. Duhet …

Read More »