Tag Archives: Brazili

“Vepër arti” nga Richarlison, Brazili thyen me spektakël Serbinë

Nuk është Neymar, as Vinicius Junior apo Raphinha, por Richarlison heroi i momentin për Brazilin në këtë Botëror. Sulmuesi i Tottenhamit realizoi ndoshta golin që do të shpallet më u bukuri i “Katar 2022” në sfidën ndaj Serbisë, e fundin e raundit të parë të fazës së grupeve, e fituar 2-0 nga “Seleçao”. Një vepër arti e ofruar nga qendërsulmuesi …

Read More »

Cafu: Brazili do të thyejë mallkimin, me Neymar do të fitojmë Kupën e Botës

Në një intervistë me tematikë Kupën e Botës në Katar, legjenda e Brazilit, Cafu është shprehur se ka besim te Brazili dhe se Neymar mund të jetë ai që do të udhëheqë kombëtaren. “Kupa e Botës në Katar është rasti perfekt për të thyer dominimin evropian. Ky është momenti më i mirë i Brazilit që të thyejë mallkimin dhe të …

Read More »