Tag Archives: Brace

Nxori nga burgu Dan Hutrën, Braçe akuzon gjyqtarin Gerd Hoxha: Ka kaluar Vettingun me ndërhyrje sa andej-këtej

Në një kohë Kur Gjykata e Tiranës, i ka dalë në mbrojtje gjyqtarit Gerd Hoxha që ka liruar nga burgu vrasësin, Dan Hutra, deputeti socialist Erion Braçe hedh akuza të rënda në drejtim të tij. Ai thotë se Gerd Hoxha ka dhënë argumente absurd në vendimin për të liruar nga burgu Hutrën, teksa ajo që e bën më të rëndë …

Read More »

Braçe ironi në Kuvend: Spaho është për rekord Guinness, si mundet që s’e zëvendësoi njeri me bilbilin?!

Deputeti socialist, Erion Braçe ka ironizuar demokratin Edmond Spaho, i cili vijon t’i bjerë bilbilit prej më shumë se 4 orësh. Braçe: Ka katër orë e 16 minuta që i bie. Është një rekord Guinness, me fuqinë që ka do t’i bjerë edhe 10 herë sot. Si ka mundësi që se zëvendësoi asnjëri nga ju, si ka mundësi,  e bën robi …

Read More »

“Prokuroria e Tiranës mos të të përfshihet më, manipulon provat”, Braçe: Ka prova të reja për 21 Janarin që rrinë të fshehura

sh-zëvendës kryeministri, Erion Braçe është i sigurt që ka prova të tjera për 21 janarin, por mbahen të fshehura për shkak të frikës se Prokuroria e Tiranës do i zhdukë ato. Braçe thotë se kjo çështje duhet të merret në dorë nga SPAK, pasi kjo do të rriste besimin që këto prova të reja të dorëzohen dhe të ndihmojnë që …

Read More »

“Mezi pres t’ju shoh në Gjykatë”, 21 Janari edhe në Komisionin e Ekonomisë, debat mes Braçes dhe Spahos

Ka nisur me debat Komisioni për Ekonominë dhe Financat, ku deputetët e Partisë Socialiste dhe Demokratike janë përplasur për 21 Janarin. Ka qenë komenti i Eduard Shalsit që ka nxitur debatet në Komision, i cili me ironi tha “është sikur të them unë do shohim efektet ekonomike të 21 Janarit”. Fjalë të cilës ju përgjigje deputeti i PD, Edmond Spaho …

Read More »

“Jo koncesione me këtë ligj”, Braçe: Kontratat e reja të ngrijnë, duhet transparencë

Asnjë kontratë e re koncesionare nuk mund të jepet në këtë periudhë sa kohë që ligji po rishikohet. Me këtë propozim, deputeti Erjon Braçe kërkon që edhe rinovimet të ngrijnë deri në miratimin e rregullave të reja. “Kam merak kohën, sepse gjatë kësaj periudhe është e padrejtë që të rinovohen e të jepen kontrata koncesionare të reja, ndërkohë që në …

Read More »

Zgjedhjet vendore/ Braçe pro kandidimit të Veliajt në Tiranë: Ja disa gjëra që duhet t’i bëjë ndryshe

Deputeti socialist Erion Braçe tha se ishte pro kandidimit të Erion Veliaj në Bashkinë e Tiranës, por theksoi se ka disa gjëra që duhen ndryshuar. “Unë dua zëra më shumë se PS, jam dakord që të kandidoj Veliaj, po ky është vendim im, do duhet vendimi i shumë më tepër se PS, mendimi i komuniteteve që përbëjnë interesat Veliaj ka …

Read More »

Braçe: Çmimet e imputeve bujqësore janë rritur me 3 herë

Deputeti socialist Erion Braçe, tha këtë të enjte se problemi i parë me bujqësinë është rritja deri në 3 herë më shumë e çmimeve të imputeve bujqësore. Për këtë problem, Braçe tha se qeveria është dorëzuar. Gjatë fjalës së tij nga foltorja, Braçe akuzoi se tregu është i kapur dhe se janë vetëm dy apo tre subjekte që zotërojnë 95-98% …

Read More »

Braçe: Tregoi se tregu s’ka transparencë, institucionet s’kanë bërë detyrën

Deputeti i PS, Erion Braçe ka komentuar situatën e krijuar në treg pas rritjes së çmimit të karburantit. I ftuar në Report tv, Braçe thotë se ngritja e çmimit brenda pak orëve në unison me njëra-tjetrën e të gjitha kompanive, është tregues i qartë se tregu nuk ka transparencë dhe konkurrencë. Ai shton se institucionet nuk e kanë kryer detyrën …

Read More »

Braçe ‘I kurseu’ kritikat ndaj qeverisë kur ishte zv.kryeministër

Deputeti i Partisë Soialiste, Erion Braçe, është ndër të paktët që ka reaguar për pakënaqësitë dhe problematikat e konstatuara në vendimet e qeverisë. I ftuar në “Zona Zero”, Braçe u pyet se pse ka heshtur dhe nuk ka folur për problematikat, edhe në kohën kur ka qenë zëvendëskryeministër. Braçe shprehet se ka pasur të njëjta reagime edhe atëhere, por e …

Read More »

Braçe: Policia e Shtetit shpëtoi jetë

Deputeti i PS, Erion Braçe, ka vlerësuar punën e bërë nga Policia e Shtetit në protestën e dhunshme në selinë e Partisë Demokratike ditën e sotme. Sipas Braçes, Policia e Shtetit, ka shpëtuar jetë ditën e djeshme. “Policia ndërhyri në mes të një krimi në zhvillim, kur mori sinjalin e kuq për rrezik jete të çdonjerit aty,” shkruan ai. Reagimi: SOT, …

Read More »