Tag Archives: Boteror

Eliminohen organizatorët e Katarit, Senegali merr fitoren e parë në këtë Botëror

Senegali triumfoi me rezultatin 1-3 ndaj vendasve të Katarit,  në sfidën e vlefshme për Grupin A të Botërorit 2022. Një fitore mëse e merituar e afrikanëve, që kanë siguruar kështu 3 pikët e para të grupit, përballë një Katari që u ngushëllua me faktin e shënimit të golit. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, falë golit të Dia, …

Read More »

Një tjetër barazim pa gola në Botëror, Uruguai dhe Koreja e Jugut ndajnë pikët

Uruguai dhe Korea e Jugut kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Katar 2022”. Kjo ishte ndeshja e radhës e ketij Boterori që përfundon me barazim pa gola, 0-0 Uruguai shihej si favorit në këtë përballje, megjithatë në fund koreanët arritën të fitojnë një pikë të vlefshme nga kjo ndeshje. Kjo sfidë ishte e para qe …

Read More »

Ish-futbollisti i Partizanit mund të luajë në Botëror

Ish-futbollisti i Partizanit te Tiranës mund të luajë në Botëror, kombëtarja e njohur e bën pjesë të listës paraprake.. Kombëtarja e Ganës ka zbuluar listën e saj paraprake me 55 lojtarë, përpara fillimit të Botërorit të Katarit. Mes shumë emrave të njohur si Injaki Uilliams, Tomas Parti dhe Mohamed Kudus, shikohet dhe emri i ish-sulmuesit të Partizanit, Kaleb Ekuban. 28-vjeçari …

Read More »

E konfirmuar: Pogba nuk luan në Kampionatin Botëror

Agjenti i Paul Pogba ka konfirmuar mungesën e lojtarit në Katar 2022. Raportime të ‘TF1’ bëjnë të ditur se Paul Pogba nuk do të jetë në Katar me kombëtaren e Francës. Agjenti i lojtarit ka bërë të ditur se lëndimi i radhës që pësoi së fundmi do t’ia pamundësojë atij pjesëmarrjen në Katar. Një gjë të tillë e raporton edhe …

Read More »