Tag Archives: Bllako nuk ka dorëzuar

Njoftoi dorëheqjen, Bllako nuk ka dorëzuar zyrtarisht mandatin, denoncimi i PD

SPAK dorëzoi dje pranë Kuvendit kërkesën për autorizim për arrestimin e deputetit socialist Alqi Bllako,pasi ky i fundi u përfshi në aferën e inceneratorit të Fierit. Bllako akuzohet për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose të zgjedhurve vendorë”. Bllako ka favorizuar kompaninë koncensionare “Integrated Technology Ëaste Treatment”, kundrejt përfitimit të parregullt, në shumën …

Read More »