Tag Archives: Blinken bisedime me ministrin rus

Blinken bisedime me ministrin rus, Lavrov: Rusia nuk ka plane të sulmojë Ukrainën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka zhvilluar bisedime me me ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov në Gjenevë, lidhur me krixën në Ukrainë dhe rrezikun e pushtimit rus. Al Jazeera shkruan se Blinken ka kërkuar nga aleatët e Uashingtonit nëse Moska vazhdon ofensivën e saj ushtarake për të pushtuar Ukrainën. SHBA-të i kanë bërë thirrje Rusisë që të tërheqë mijëra …

Read More »