Tag Archives: barcelona

Barcelona synon fitoren e radhës, Mallorca e Vedat Muriqit sfidon Almerian

Barcelona, e cila po bën një sezon të madh, do ta pres në ‘Camp Nou’ Elche. Katalonasit synojnë që të arkëtojnë edhe tri pikë të reja në garën për majat e tabelës. Ndërkohë, Mallorca e Vedat Muriqit kërkon t’u kthehet fitoreve në përballje me Almerian. Ylli i Kosovës, i cili po kalon formë të mirë këtë sezon me skuadrën spanjoll, …

Read More »

Nuk po rinovon me Chelsea, Barcelona dhe PSG duan Kante

N’golo Kante përfundon kontratën e tij me Chelsea këtë verë dhe deri më tani vazhdimësia e tij në Londër nuk është e qartë. Në këtë sezon ai ka mundur të luaj vetëm 3 ndeshje për shkak të dëmtimeve. Duke parë situatën e 31-vjeçarit, PSG dhe Barcelona janë gati të hedhin grepat për një nënshkrim të mundshëm me francezin. Në fakt …

Read More »

Pas largimit nga Barcelona, Messi flet për herë të parë si futbollist i PSG-së

Lionel Messi u prezantua te skuadra e PSG-së, teksa doli para mediave në sallën e konferencës për shtyp në stadiumin “Parc des Princes” dhe mes të tjerave tha: “Gjithçka që më ka ndodhur javën e fundit, ishte e vështirë, e papritur, por në të njëjtën kohë, shumë e shpejtë. Ka shumë entuziazëm. Unë jam shumë i lumtur që jam këtu. …

Read More »

E papritur/ Barcelona bën ofertë dramatike për Messin në momentet e fundit

Lionel Messi i tha lamtumirë Barcelonës përmes një konference për media të dielën në mesditë. Sulmuesi legjendar konfirmoi se ai dëshironte të qëndronte në klub dhe ishte pajtuar me kontratën e ofruar, mirëpo kushtet financiare në klub nuk ia lejuan atij. Lojtari 34-vjeçar pritej që të zbarkonte në Paris të hënën mbrëma, mirëpo një gjë e tillë nuk ndodhi dhe …

Read More »

Barcelona mbyll me marrëveshje gjyqet me Neymarin

Barcelona njoftoi këtë të hënë përmes një deklarate zyrtare se ka mbyllur me marrëveshje çështjet gjyqësore dhe civile që kishte hapur me lojtarin brazilian Neymar Jr. Në këtë mënyrë, klubi “blaugrana” dhe futbollisti kanë nënshkruar një marrëveshje për t’u dhënë fund procedurave ligjore që ishin në pritje midis të dy palëve. Neymar ishte lojtar i Barcelonës nga sezoni 2013-14 në …

Read More »