Tag Archives: Balliu:

Deklarata për Bllakon, Balliu: Në PS nuk martohesh dot pa lejen e Ramës, jo të vjedhin

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Klevis Balliu, ka komentuar deklaratën e kryeministrin Rama lidhur me përfshirjen e ish-deputetit socialist Alqi Bllako në aferën e inceneratorëve. Për RTV Ora, Balliu tha se në PS nuk bëhet asgjë pa marrë lejen e Ramës e jo më të bëhet fjalë për dhënie tenderash. Lidhur me deklaratën e Ramës se çështja e Bllako është …

Read More »

Balliu: Rama flet për krizë, por burrit të Xhaçkës i dha tokë në Himarë

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu ka komentuar rritjen e çmimeve dhe situatën aktuale në Shqipëri. Për MCN TV, Balliu tha se nuk ka vend për diskutim në një kohë kur kryeministri Rama deklaron se taksat nuk mund të ulen dhe rrogat nuk mund të rriten, dhe nga ana tjetër përfitimet i marrin ministrat dhe deputetët e qeverisë. Balliu theksoi se në …

Read More »