Tag Archives: Bale

SHBA shpërdoron avantazhin, Bale nderon Wellsin

Ka përfunduar 1-1 sfida mes SHBA dhe Wellsit e zhvilluar e vlefshme për Grupin B. SHBA kaloi e para në avantazh me golin e Weah në minutën e 34′ i cili dërgoi topin në rrjetë pas një kundërsulmi. Por në pjesën e dytë, Wellsi barazoi shifrat falë një penalltie të shëndërruar në gol nga Bale në minutën e 82′. Pas …

Read More »