Tag Archives: avantazhe për PS

Zgjedhjet e 6 marsit, Gjiknuri: Përçarja e opozitës krijon avantazhe për PS

Zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit vendosin përballë maxhorancës, një opozitë të ndarë. Në njërin kah është kryedemokrati Lulzim Basha me PD-në, dhe nga ana tjetër Sali Berisha me Komisionin e Rithemelimit. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri në një intervistë për Klan News, e quan avantazh elektoral ‘përçarjen’ e kampit opozitar. “Garimi me kandidatët e tyre do …

Read More »