Tag Archives: Asnjë rast i ri në 24 orë

Situata e gripit të shpendëve, ministria e Bujqësisë: Asnjë rast i ri në 24 orë

Ministria e Bujqësisë ka konfirmuar këtë të martë se në 24 orët e fundit nuk është konfirmuar asnjë rast i ri me gripin e shpendëve. “Nuk kemi asnjë rast të ri të konfirmuar nga ISUV, dhe po ashtu asnjë denoncim apo njoftim në numrin e gjelbër”, tha zv ministrja Ermira Gjeçi. Ndërkohë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit po vazhdon kontrollet në të …

Read More »