Tag Archives: Asist i Shaqirit

Asisit i Shaqirit, Zvicra e nis me fitore Botërorin kundër Kamerunit

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0 dhe momentalisht edhe kreun e Grupit G, ndonëse ende nuk është luajtur sfida mes Brazilit dhe Serbisë. Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, …

Read More »