Tag Archives: Arsenal armësh

“Shtëpi bari” dhe arsenal armësh në Shijak, arrestohet 46-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai (EMRAT)

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar këtë të martë në Shijak pas një megaoperacioni “Krahët e krimit”. Mësohet se aktiviteti “lulëzonte” në një banesë katër kateshë në pronësi të dy vellëzerve, ndërsa 2 katet e fundit përshtatur për rritjen e bimëve narkotike. Në ambientet e godinës janë gjetur dhe sekuestruar 444 lëndë narkotike kanabis dhe 222 llampa elektrike dhe pajsje …

Read More »

Arsenal armësh, municion luftarak dhe “një thes” me lekë, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy persona janë arrestuar nga policia e Elbasanit pasi i janë gjetur dhe sekuestruar armë të ndryshme, shuma të konsiderueshme parash dhe lëndë narkotike. Blutë bëjnë me dije se në kuadër të operacionit “Dëshiran” të zhvilluar nga strukturat hetimore dhe Forca e Posaçme “Shqiponjat” u arrestuan A. B., 60 vjeç dhe V. D., 54 vjeç, të dy banues në fshatin …

Read More »