Tag Archives: arrestohet ne tirane

Arrestohet në Tiranë 38-vjeçari! Ja çfarë thotë policia

Sotiraq Beçi, 38-vjeç është arrestuar nga policia pasi ishte dënuar me 4 vite burg nga Gjykata e Korçës. Sipas policisë, ai është i përfshirë në një skemë mashtrimi me TVSH-në, në fushën e tregtimit të çimentos, në qytetin e Korçës. Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprën penale “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”, kryer në …

Read More »

Në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Tiranë 56-vjeçari

Operacioni policor “Madrid” i zhvilluar nga Seksioni i Kërkimit në DVP Tiranë dhe Interpol Tirana ka vendosur në pranga ditën e sotme 56-vjeçarin Nikolin Janina. Janina banues në Tiranë, ndodhej në kërkim ndërkombëtar për akuzën ‘Trafik të lëndëve narkotike’. Pas arrestimit 56-vjeçari do të ekstradohet drejt Spanjës ku edhe do të kryejë dënimin për veprën penale. Njoftimi:  Vijojnë operacionet per …

Read More »

Në kërkim me qëllim ekstradimin në SHBA, arrestohet në Tiranë gruaja, ja për çfarë akuzohet

Interpol Tirana ka arrestuar një shtetase, e cila ishte shpallur në kërkim nga SHBA, për veprën penale “Komplot për kryerjen ose pjesëmarrjen në një organizatë përmes aktivitetit shantazhues”. Policia njofton se shtetësja L.H do ekstradohet në SHBA. “Interpol Tirana/ Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, në bashkëpunim me Departamentin e Policisë Kriminale dhe me Shërbimin Diplomatik të Sigurisë /Zyra e Hetimeve …

Read More »