Tag Archives: Arrestimet për inceneratorët

Arrestimet për inceneratorët, deputeti i PD: Afera si telenovelë turke

Deputeti Luçiano Boçi ka reaguar për arretsimet e kryera dje nga SPAK për aferën e inceneratorit të Fierit dhe Elbasanit. Për Boçin kërkesa për arrestimin e deputetit Alqi Bllako nuk përbën lajm. Deputeti thekson se të tjerë japing urdhra, të tjerë financojnë dhe përfitojnë, si dhe të tjerë arrestohen. Sipas tij, kjo është fabula e asaj që po ndodh me …

Read More »

Arrestimet për inceneratorët, Tabaku: E pamjaftueshme, SPAK të lëvizë te njerëzit

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar pas arrestimit të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të përfshirë në aferën e inceneratorëve të Elbasanit dhe Fierit. Në një deklaratë për mediet Tabaku tha se zhvillimi i sotëm nga SPAK është shpresëdhënës, por i pamjaftueshëm. Në cilësinë edhe të kryetares së Komisionit Hetimor të Inceneratorëve, Tabaku tha se SPAK duhet të lëvizë te personat e …

Read More »