Tag Archives: Arben Krajës

“Jam baba i dy fëmijëve, kërkoj të vazhdoj jetën!” U tentua të vritej dy herë, letra e “Otit të Elbasanit” drejtuar Arben Krajës

Ai i drejtohet drejtuesit të SPAK, Arben Krajës se është informuar nga mediat që është i rrezikuar për tu vrarë. Ai mes të tjerash thekson se ka mësuar se është nën monitorim për t’u vrarë nga grupi i financuar nga Erjon Alibej. Elton Kila mes të tjerash kërkon të jap shpjegime përpara SAK për të sqaruar pozitën e tij. Po …

Read More »

Inceneratorët/ Tabaku i kërkon informacion Arben Krajës mbi ecurinë e hetimeve

Kryetarja e Komisionit Hetimor Jorida Tabaku i është drejtuar kreut të SPAK-ut, Arben Krajës me një kërkesë për informalicion lidhur me ecurinë e hetimeve për çështjen e inceneratorëve. Tabaku sjellë në vëmendje se PD ka depozituar në SPAK shtatë padi penale ndaj zyrtarëve të lartë si: Erion Veliaj, Emiriana Sako, Alqi Bllako, Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj, Ëngjëll Agaçi dhe Armando …

Read More »