Tag Archives: “Andon Zako Çajupi”

Meta nderon Teatrin “Andon Zako Çajupi”/ Korça tregoi qytetarinë e saj

Presidenti Ilir Meta është i pranishëm sot në qytetin e Korçës, në ceremoninë e vlerësimit të katër artistëve të shquar korçarë, si dhe të Teatrit “Andon Zako Çajupi”. Meta i ka dhënë Teatrit “Andon Zako Çajupi” titullin “Nderi i Kombit”. Në fjalën e tij, Meta tha se Korça ka prodhuar shumë personalitetet, ndërsa shtoi se duhen ruajtur vlerat dhe traditat …

Read More »