Tag Archives: Amsterdam

“Babai im ishte komunist dhe i besonte regjimit”, Rama: Unë shisja piktura, nuk doja të futesha në politikë

Kryeministri Edi Rama ka folur për babain e tij, për të cilin thotë se ishte një komunist dhe që i besonte regjimit. Nga Amsterdami në një bashkëbisedim në qendrën “De Balie”, kreu i qeverisë tregon se shpesh herë nuk binte dakord më babain e tij, por thekson se ka pasur një baba liberal, që nuk impononte. “Babai im ishte komunist, …

Read More »