Tag Archives: Ademi

Milani mposht Dinamon e Ademit

Milani ka shënuar fitoren e parë në Grupin E të Champions League në futboll. “Rossonerët” shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Dinamos së Zabrebit, në kuadër të xhiros së dytë. Dinamovitët nuk arritën befasinë e radhës, pas fitores senzacionale me 1:0 ndaj Chelseat, që ishte zhvilluar në “Maksimir”. Kapiteni Arijan Ademi, u paraqit titullar për Dinamon.          …

Read More »

Shpërthimet me tritol në Shkodër, Ademi: Autoritet të zbardhin ngjarjen

Kryetarja në detyrë e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi ka kërkuar nga autoritetet zbardhjen e ngjarjes së rëndë të shpërthimeve të njëpasnjëshme me eksploziv mëngjesin e së shtunës në Shkodër. “Kjo ngjarje ka tronditur qytetin ,biznesin dhe familjet. Nevoja për të patur siguri është domosdoshmëri në këtë qytet” , tha Ademi. Më tej kryebashkiakja në detyrë theksoi se shteti shqiptar ka …

Read More »