Tag Archives: abonentet

Netflix po falimenton? Pasi humbi shumë abonentë për një muaj, kompania heq nga puna dhjetëra punonjës

Netflix ka pushuar nga puna rreth 150 anëtarë të stafit, vetëm një muaj pasi gjigandi i argëtimit tha se po humbiste abontentë për herë të oarë në një dekadë. Largimet nga puna prekin kryesisht zyrën e Netflix në Kaliforni dhe përbëjnë rreth 2% të fuqisë së saj punëtore në Amerikën e Veriut. Netflix tha se shkarkimet e punonjësve vijnë për …

Read More »