Tag Archives: 6 dhjetori

Samiti i BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, 6 dhjetori ditë pushimi vetëm në Tiranë dhe 16 nivele sigurie

Në kuadër të samitit me Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor data 6 do të shpallet ditë pushimi vetëm në Tiranë. Për këtë event janë marrë dhe një sërë masash për të garantuar sigurinë dhe shmangur çdo incident. Perimetri i sigurisë do të fillojë nga ura e Dajtit deri tek sheshi Nënë Tereza. Për këtë do të jenë të angazhuara 16 …

Read More »

Kur do të ketë protesta? Berisha “i fiksuar” tek 6 dhjetori: Liderët e BE do vijnë, dhe ne në Tiranë do jemi

Kryedemokrati Sali Berisha ka bërë me dije se në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Partisë Demokratike se do të kërkojë që protesta e opozitës të mbahet me 6 dhjetor, datë që përkon me samitin e liderëve të BE që do të vijnë në Shqipëri. Në fjalën e tij, Berisha tha se qëllimi është që Europa të dijë cilat janë …

Read More »