Tag Archives: 46-vjeçari

“Shtëpi bari” dhe arsenal armësh në Shijak, arrestohet 46-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai (EMRAT)

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar këtë të martë në Shijak pas një megaoperacioni “Krahët e krimit”. Mësohet se aktiviteti “lulëzonte” në një banesë katër kateshë në pronësi të dy vellëzerve, ndërsa 2 katet e fundit përshtatur për rritjen e bimëve narkotike. Në ambientet e godinës janë gjetur dhe sekuestruar 444 lëndë narkotike kanabis dhe 222 llampa elektrike dhe pajsje …

Read More »

Tre apartamente, dy vila e pesë makina luksoze/ Kush është 46-vjeçari nga Elbasan që iu sekuestrua 3.5 mln euro pasuri

Një 46-vjeçari i identifikuar si Albert Topuzi i është sekuestruar pasuria me vlerë rreth 3.5 milionë euro pasi dyshohet se janë përfituar nga veprimtari kriminale. Atij i është bllokuar një vilë tre katëshe, një vilë 2 katëshe, 3 apartamente, si dhe 5 automjete, mes tyre edhe makina luksoze si ‘Porsche’, ‘BMW’ apo ‘Audi’. Gjithashtu i janë bllokuar 4 sipërfaqe ndërtimi …

Read More »

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e sipërmarrësit shqiptar në Greqi: Autori e mbyti me litar, i biri e ndihmoi të fshihe kufomën

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e sipërmarrësit shqiptar në Greqi, i cili u vra nga pronari i një hoteli në ishullin grek Rodos. 46-vjeçari Xhani Topalli rezultonte i zhdukur që prej 28 gushtit, ndërsa sot u gjet trupi i tij i pajetë, pasi autori rrëfeu në polici krimin, ndërsa zbuloi vendin ku kishte fshehur kufomën. Sipas informacioneve …

Read More »