Tag Archives: 25 vite të OSBE-së në Shqipëri

25 vite të OSBE-së në Shqipëri, ministrja Xhaçka: Evoluam

Në 25-vjetorin e pranisë së OSBE-së në Shqipëri, ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, e konsideroi çerekshekullin si një evoluim nga anarkia e vitit 1997. Ndërsa shprehu mirënjohjen ndaj OSBE dhe rolit të saj në transformimin e Shqipërisë, ajo shtoi se sot jemi një vend që ka mbajtur një kryesi të suksesshme të OSBE. “25 vjet nga OSCE në Shqipëri. Një …

Read More »