Tag Archives: 2 turqit

2 turqit u kaluan 31 kg drogë, shkarkohet shefja e sigurisë së Rinasit dhe 5 punonjësit e skanerit

Kanë përfunduar hetimet paraprake për kalimin e dy çantave me 31 kilogramë drogë në aeroportin e Rinasit. Dy punonjës që shërbenin pranë skanerit ku edhe kaluan çantat me kanabis janë përjashtuar nga detyra pasi rezultojnë se nuk raportuan situatën, edhe pse nga makineria janë pikasur imazhet e prezencës së lëndës narkotike në çanta. Gazetari Elton Qyno shkruan për “OraNews” se …

Read More »