Tag Archives: 16 vjetori i vdekjes së

16 vjetori i vdekjes së Ibrahim Rugovës, Osmani dhe Kurti homazhe

Sot është 16 vjetori i vdekjes së ish-presidenti Ibrahim Rugova. Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri ALbin Kurti kanë zhvilluar homazhe në varrin e Rugovës. Osmani e ka quajtur Rugovën një arkitekt të pavarësisë së Kosovës dhe president historik. “Sot është 16 vjetori i shkuarjes në amshim të arkitektit të pavarësisë së Kosovës, ideatorit të pavarësisë, presidentit historik Ibrahim Rugova. Bëri …

Read More »