Tendence

Me këmbët përpjetë! Këngëtarja e famshme rrëshket nga karrigia (VIDEO)

Një incident nddodhi me këngëtaren e famshme Katy Perry në “American Idol”. Ajo kishte zgjedhur një veshje të pazakontë pasi u shfaq e veshur si sirena Ariel, e pikërisht kjo e bëri atë që të binte nga karrigia. Në momentin që Katy ra, menjëherë shkuan pranë saj anëtarët e tjerë të jurisë, Lionel Richie dhe Luke Bryan. Gjithashtu edhe prezantuesi …

Read More »

Tonet e ngrohta të grimit të syve po rikthehen në trend

Sytë me tone të ngrohta kanë sunduar dikur, por pas një pauze të gjatë, ngjyrat e mbuluar me brymë të viteve nëntëdhjetë u zgjodhën dhe iu dha një rimodelim serioz modern. Për ata që ju mungon, ngnjyra e viteve nëntëdhjetë përqendrohen rreth nuancave si livando, jargavan, e kaltër e akullt, nenexhik, argjend dhe rozë e zbehtë në përfundime metalike të …

Read More »

Khloe Kardashian vishet me Valdrin Sahitin

Stilisti shqiptar Valdrin Sahiti ka veshur një tjetër yll nga bota e showbizz-it ndërkombëtar dhe kësaj radhe bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Pak muaj pasi veshi Kylie Jenner, Beyonce e yje të tjerë botërorë në paraqitjet e tyre, Valdrin Sahiti kësaj radhe është përzgjedhur nga motra e famshëm Khlpe Kardashian. Khloe është paraqitur në një nga daljet e saj të fundti …

Read More »

Ngjyrat që mund të përdorni për thonjtë gjatë stinës së pranverës

Dimri është drejt fundit, prandaj ka nisur edhe lançimi i trendeve që pritet të pushtojnë rrugët sezonin e “Pranverë 2019”. Sipas ‘Cosmopolitan’ këtë vit do të ketë ndryshime të mëdha dhe shumë prej tyre pritet të përqafohen në masë. Ndryshimet fillojnë që tek ngjyra e thonjve. Meqenëse pastela do të jetë kryefjala e sezonit ajo nuk mund të mungojë edhe …

Read More »

Letra prekëse e një gruaje të tradhëtuar

“E dashur mikja ime, Uroj të gjesh sërish lumturinë. Lumturinë e vërtetë dhe paqen brenda shpirtit tënd. E di që ndonjëherë të duket e pamundur, për shkak të mendimeve të tradhëtisë së bashkëshortit tënd, por kujtohu gjithmonë se dhimbja do të zbehet me kohën. E kujton se çfarë ndjeve në fillim? Mendja jote nuk mund mund ta konceptonte dot çfarë kishte bërë bashkëshorti yt. Ndiheshe ekstremisht e lënduar, e mërzitur dhe të dukej sikur gjithë bota kishte marrë fund për ty. Por jo, jeta vazhdoi. Je zgjuar …

Read More »

Cilin do të donin të ishte Kryeministër të vendosurit e 6 bashkive?

9% e të vendosurve socialistë, jo Ramën; 37% e të vendosurve opozitarë, as Berishën e as Bashën Në sondazhin që zhvillova javën e shkuar për revistën Newsbomb, pyetja kryesore ishte: “Për cilin kandidat për kryebashkiak do të votonit, nëse zgjedhjet në bashkinë tuaj do të zhvilloheshin sot?” Për kuriozitet statistikor, të anketuarit e 6 bashkive u pyetën edhe se kë …

Read More »

Nga 1 marsi do të rriten përsëri çmimet e bulmetit, arsyet

Nga 1 marsi do të rriten sërish çmimet e produkteve të bulmetit. Shtrenjtimi do të ndikohet nga shtimi i kostos për të çmimeve më të larta të naftës, energjisë, plastikës dhe heqjes të skemës të TVSH-së të kreditueshme 6% që nisi zbatimin nga 1 janari 2022. Për shkak të rritjes së kostos nga këto faktorë, përfaqësuesi i kompanisë “Lufra”, Luis …

Read More »

Kush e fiton Big Brother Vip? Astrologia bën parashikimin

Ka parashikime analistësh por ka edhe parashikime astrologjie. 3 ditë nga finalja e Big Brother Vip kanë sjellë diskutim në rrjet për fituesin e mundshëm të edicionit të parë. E ftuar në “Big Brother Fan Club”, astrologia Meri Shehu ka bërë parashikimin e saj, dhe ka parashikuar si favorite Beniadën, pasi sipas yjeve, Binjakët janë në avantazh. “Është shumë e …

Read More »

Cili është profesioni që po të keni, bëni një mashkull të dashurohet me ju?

Cilësia profesionale kornizon imazhin e përgjithshëm, vizual të njeriut, duke i dhënë atij disa karakteristika, të cilat janë të dukshme edhe në elemente të personalitetit. Në njëfarë mënyrë, meshkujt tërhiqen më shumë nga disa profesione femërore, pasi kanë më shumë për të thënë për to. Pra, duke dëgjuar disa profesione specifike, interesi i tyre duket se arrin kulmin dhe menjëherë …

Read More »