Kryesore

Mot i nxehtë dhe temperatura të larta, parashikimi

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 21ºC në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në …

Read More »

“Një i çmendur me miliona ndjekës”: Çfarë na tregojnë librat e rinj mbi Donald Trump

Nga Martin PENGELLY – Javën e shkuar, “The Guardian“ raportoi bazuar në disa informacione të dekonspiruara nga Kremlinit që e përshkruajnë Donald Trump si një “individ impulsiv, mendërisht të paqëndrueshëm dhe të ç’ekuilibruar”. Dokumentet thonë se për këtë arsye, Vladimir Putin,vendosi të ndihmojë ngjitjen e tij në pushtet në vitin 2016, si një mënyrë për të dobësuar Amerikën. Pesë vjet më vonë, ndërsa Amerika po përballet me një varg zbulimesh bombastike rreth ditëve të fundit …

Read More »

KU HUMBËN PANTALLONAT E SHKURTËRA TË ARDI VELIUT?

“Këtë sezon, në bregdet duhej të kishte shërbim me “Polici plazhi”, por firma që fitoi tenderin pa konkurim nuk i solli veshjet. Ndërkohë pas arrestimeve që SPAK urdhëroi të kryheshin për abuzimin skandaloz, kryepolici Ardi Veliu deklaroi, se nuk ka asnjë lidhje me tenderin e uniformave të policisë, kur fondin limit, specifikimet dhe kontratën i ka firmosur vetë ai, duke …

Read More »

Sot Kurban Bajrami, besimtarët myslimanë mbushin sheshin Skëndërbej

Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin festojnë sot festën e Kurban Bajramit. Qindra besimtarë kanë falur namazin në shëshin Skënderbej mëngjesin e sotëm. Kurban Bajrami është ditë që lidhet me sakrificën që bëhet në emër të profetit Ibrahim dhe në këtë ditë besimtarët myslimanë flijojnë edhe një kafshë. Kreu i Komunitetit Mysliman, Bujar Spahiu në fjalën e tij ka theksuar dhe …

Read More »

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin, por në zonat malore pritet të ketë edhe reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15°C në 25°C, në zonat e ulëta nga 20ºC …

Read More »

Horoskopi i të martës, 20 korrik 2021

Dashi Nesër do të ndjeheni pak të dyshimtë, por dëshira për hakmarrje me siguri nuk do t’ju mungojë. Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj ka përjetuar probleme të mëdha, apo të injoruara prej disa kohësh. Vëmendjen e duhur duhet ta keni sidomos në muajin gusht! Demi Këto ditë po kërkoni më shumë përgjigje, apo …

Read More »

Kush është Agim Çerma, ‘Pablo Eskobari’ shqiptar që u arrestua me 333 kg kokainë në Kolumbi

Mediat kolumbiane mbrëmjen e djeshme lajmëruan se është arrestuar shtetasi shqiptar Agim Cerma, i njohur me pseudonimin “Jimmy”. Cerma është kapur në një operacion i cili zhvillohej  në tre qytete të kolumbisë, i kryer nga Drejtoria e Specializuar kundër Trafikut të Drogave të Prokurorisë, në koordinim me Drejtorinë Antinarkotike të Policisë Kombëtare dhe agjensinë amerikane DEA, lejoi çmontimin e një …

Read More »

Patronazhistët/ Padi në SPAK për Partinë Socialiste

Padi për Partinë Socialiste pak muaj pas zgjedhjeve për çështjen e patronazhistëve. 162 qytetarë të Qarkut të Tiranës, përfaqësuar nga organizata rinore GUXO, padisin në SPAK, Partinë Socialiste dhe drejtuesit e saj për mbledhjen, përpunimin dhe përhapjen e paligjshme tek patronazhistët të dhënave të tyre personale. “GUXO” vlerëson se mbledhja dhe përpunimi i të dhënave personale, në periudhën përpara zgjedhjeve …

Read More »