Kryesore

Horoskopi ditor, 27 korrik 2021

Dashi Dikush nga i cili vareni po ju mban “peng”, por ju nuk duhet t’ia lejoni vetes të zemëroheni. Planetet ju paralajmërojnë se pikërisht kjo është ajo që ai/ajo pret nga ju. Qëndroni të qetë. Demi Mund të jeni me dy mendje nëse duhet të përfshiheni në një aktivitet social të çfarëdollojshëm këtë fundjavë që pritet të vijë. Nëse përfshiheni …

Read More »

Aksioni te Kadastra që përfundoi me 3 të arrestuar, reagon Policia e Shtetit

Tiranë Finalizohet operacioni policor i koduar “Ndërmjetësi” Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Finaciar në DVP Tiranë nën drejtimin e SPAK. Vihen në pranga 3 shtetas. Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Forcën Operacionale të Drejtorise Vendore të Policise Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe …

Read More »

Gjendet një valixhe e braktisur në Tiranë, njoftohen forcat xheniere (Alarm për bombë)

Një valixhe e dyshimtë është gjetur mbrëmjen e sotme në stadiumin Dinamo duke shkaktuar një alarm për bombë. Vijon… Tiranë/Informacion paraprak Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman Delvina”, sherbimet e Policisë kanë konstatuar në trotuar një valixhe të braktisur. Menjeherë pas konstatimit është vendosur perimetri i sigurisë dhe është bërë njoftimi i forcas xheniere për veprime të metejshme. Grupi hetimor …

Read More »

Detaje të reja nga aksioni i SPAK në Hipotekën e Tiranës, kush janë 3 personat e shoqeruar

Detaje të reja nga aksioni në vazhdim që po kryen SPAK në zyrat e Hipotekës së Tiranës, pas dyshimeve për falsifikim dokumentash. Mësohet se në hipotekë janë ekzekutuar tre urdhër arreste. Sipas burimeve mësohet se jane 2 sekretare dhe nje zyrtar i hipotekes që janë arrestuar. Ndërkohë, sipas burimeve aksioni i SPAK vazhdon dhe pritet që në vijim të ekzekutohen …

Read More »

Ishte një nga aktorët më të dashur në Sarandë, humb jetën aktori i humorit në moshën 70 vjeçare

Krejt papritur është shuar  sot, afër të 70-ve, Haki Spaho, aktori i njohur i humorit i estradës së Sarandës, me afër 40 vjet karrierë në trupën e saj.Ka qenë një ishemi celebrale ajo që i mori  jetën njerit prej ikonave të humorit sarandiot, i njohur për mimikën e veçantë, artikulimin ngacmues dhe lojën krejt të natyrshme. Krijues i qindrave roleve, …

Read More »

Xhaçka reagon për protestat anti-qeveritare në Kubë: Të dëgjohen thirrjet legjitime të njerëzve për liri dhe demokraci

Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaçka, ka reaguar mbi protesta anti-qeveritare që kanë përfshirë Kubën prej ditësh. Teksa ka shpërndarë në Twitter mesazhin në mbështetje të popullit kubanez të sekretarit Antony Blinken, Xhaçka shkruan se të gjitha vendet demokratike duhet të ngrenë zërin e tyre në mbështetje të tyre. Ajo u kërkon aleatëve t’i bëjnë thirrje qeverisë të dëgjojë …

Read More »

NJË RRËFIM PËR SHQIPTARËT NË AFRIKË

Gazetarja Salie Gajtani-Osmankaq rrëfen ekskluzivisht për gazetën “Dielli”, Organ i Federatës Panshqiptare të Amerikës VATRA, New York, jetesën në Kenia, njëra ndër qendrat e pakta botërore ku janë të vendosura selitë kryesore të OKB-së (Organizatës së Kombeve të Bashkuara), projektet ndërkombëtare dhe humanitare në Kenia, shqiptarët në Kenia dhe situatën e covid 19 dhe procesin e vaksinimit atje. Me Salie …

Read More »

Zbulohet xhambazllëku i “BMV”-së që Ardi Veliu bleu për ish ministrin Sandër Lleshaj

Në vapën e korrikut 2020, ish-Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, u pa të qarkullonte me një makinë të re “BMW”, me targë gjermane “O 13-31”;  e cila shpesh parkohej dhe te vila e tij në Lalz ndërtuar nga oligarku Dod Doçi, ku ruhej me gardistë e policë rendi. Me ligj, makinat e Ministrit të Brendshëm blihen e administrohen nga Garda, …

Read More »