Rrjete sociale

Elon Musk kerkon që t’i jap fund marrëveshjes me Twitter

Elon Musk ka dërguar letrën e tretë te Twitter duke u përpjekur që ta ndalojë blerjen e kompanisë në fjalë me vlerë prej 43.3 miliardë eurove. Ekipi ligjor i Musk citoi pagesën e shkëputjes prej miliona eurove ndaj ish shefit të sigurisë dhe sinjalizuesit Peiter Zatko si shkelje e marrëveshjes së bashkimit të kompanive dhe si një arsye për t’i …

Read More »

Mateos Frroku për Donaldin: Nuk di të këndojë

Mateus Frroku ka thënë dje gjatë një interviste se Donald Veshaj nuk di të këndojë. Duke iu përgjigjur disa pyetjeve në kuadër të një loje, kur këngëtari u pyet për një emër që është skandal dhe nuk di të këndojë, ai përmendi aktorin e humorit. “Kush është skandal dhe s’di të këndoja fare ama ka bërë koncerte? Është Donald Veshaj”, tha …

Read More »

Bush biesdë virtuale me Zelenskyn: Është ‘Winston Churchill’ i kohës sonë

Ish-presidenti amerikan Geroge W. Bush e ka quajtur presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, një “Winston Churchill” të kohëve moderne. Bush ndau dy imazhe në profilin e tij zyrtar në Instagram, i ulur në një tavolinë konferencash në Qendrës Presidenciale të Texas-it, teksa ka zhvilluar një bisedim me video-call me Zelenskyn. Në postimin e tij në Instagram, Bush falenderon presidentin ukrainas për …

Read More »

Momenti kur mbi 20 dyshekë rrëshkasin nga kamioni në autostradë

Ky është momenti interesant kur më shumë se 20 dyshekë fluturojnë nga pjesa e pasme e një kamioni në një autostradë të ngarkuar. Sipas medieve britanike, përcjell Telegrafi, kamioni po transportonte grumbullin e madh të dyshekëve drejt Londrës në një autostradë, kur ndodhi incidenti. Ata dukeshin të vendosur siç duhet, por siç duket, dyert nuk ishin të siguruara dhe era …

Read More »

WhatsApp jep paralajmërimin urgjent për 2 mld përdoruesit

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp janë paralajmëruar të kujdesen për një lloj teksti të rrezikshëm mashtrimi.about:blank Mashtruesit po dërgojnë mesazhe, duke përdorur fotografi profili që duken zyrtare dhe të verifikuara. Por ka një mënyrë të thjeshtë për të konfirmuar nëse llogaria është e vërtetë apo jo. Por ka një mënyrë të thjeshtë për të konfirmuar nëse llogaria është e vërtetë …

Read More »

“E bukura e Adriatikut” në Durrës, Rama: Do të jetë një mrekulli

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografi nga “E bukura e Adriatikut”, trageti i cili ka ndaluar në Portin e Durrësit, duke paralajmëruar në këtë mënyrë sezonin turistik që po afron. Rama na “fton” të parafytyrojmë se çfarë mrekullie do të jetë, kur pasi disa vitesh edhe porti të jetë “i bukuri i Mesdheun”. “Ja edhe ‘E bukura e Adriatikut’ ndalon …

Read More »

Gazetarja Eni Vasili tregon kur do të nisë emisioni ‘Open’:

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shprehet se në News 24 “po realizohet një super studio ekskluzive me të cilën do ju njoh së afërmi”. “Kthimi në News eshtë një kthim në shtëpi aty ku programi u formësua dhe u bë një brand. Aty ju pres për beteja të reja”, shkruan Vasili. POSTIMI I PLOTE I GAZETARES ENI VASILI …

Read More »

Çifti ndahet 2 muaj pas dasmës, i riu i kërkon kameramanit t`ia kthej lekët mbrapsht

Divorci është një fenomen që po përhapet ndjeshëm gjatë viteve të fundit në Shqipëri, ku sipas INSTAT një në katër çifte përfundojnë të ndarë pasi janë martuar. Të dhënat tregojnë se në vitin 1990 ndaheshin 9 në 100 çifte, kurse në vitin 2020 u ndanë 24 nga 100 çifte te martuar. Krahas problemeve që sjell kjo mes çifteve, divorci shkakton edhe probleme të tjera sociale, …

Read More »

Djali i George Soros viziton Tiranën, publikon foton me kryeministrin Edi Rama

Djali i filantropit dhe multimiliarderit George Soros, Alex Soros ka vizituar Tiranën. Ai ka postuar në rrjetin social Instagram, një foto krah kryeministrit Edi Rama. Në përshkrimin e fotos, Soros shkruan: “Duke festuar Tiranën në Tiranë me njeriu që e transformoi në një nga qytetet më të veçanta në botë”. Raportet me familjen e George Soros-it Kryeministri duket se ka raporte …

Read More »

Rama me pamje nga Valbona: Destinacioni për aventurat e majave me dëborë

Kryeministri Edi Rama këtë të dielë e ka nisur me pamje nga Valbona piktoreske. Kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka publikuar foto dhe video nga Valbona e cila është një ndër destinacionet e preferuara nga vizitorët. Rama shkruan se Valbona dimërore destinacioni kryesor për personat që pëlqejnë aventurat e majave me dëborë. “MIRËMËNGJES ? dhe …

Read More »