Lajmi Fundit

E rëndë në Tiranë/ I riu shkon te Liqeni dhe pi fotoksinë, zbulohet si është gjendja e tij shëndetësore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një 33-vjeçar është kapur teksa ka tentuar të helmohet duke pirë fotoksinë në zonën e Liqenit artificial në kryeqytet. Ai është nisur me urgjencë për në spitalin “Nënë Tereza” ku po merr ndihmën nga mjekët. Nuk dihet ende se çfarë e ka shtyrë të riun drejt këtij hapi ekstrem …

Read More »

U rrëzua nga biçikleta, humb jetën 45 vjeçari në Pogradec

Një person ka humbur jetë në Pogradec pasditen e sotme. Policia bën me dije se rreth orës 19:00, dalje të qytetit të Pogradecit, tek vendi i quajtur “Tuneli”, shtetasi S. L., rreth 45 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, duke drejtuar një biçikletë, është rrëzuar në rrugë dhe për pasojë ka gjetur vdekjen. Nga të dhënat e para, dyshohet se …

Read More »

Foto/ Kush është i riu që i shpëtoi atentatit në Lezhë, u hodh nga “ML” në lëvizje e sipër

Publikohet fotoja e Blerim Preçit, i cili i shpëtoi një atentati me armë në dalje të Lezhës. Ndërkohë, mësohet se autorët i janë afruar me një makinë tjetër dhe në momentin që kanë krijuar distancën e nevojshme kanë hapur zjarr me breshëri ndaj makinës së 30-vjeçarit nga Miloti. Blerim Preçi sapo ka dëgjuar të shtënat ka devijuar rrugën në tentativë …

Read More »

Atentati në Lezhë/ Reagon policia, zbardh detaje të reja

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në dalje të Lezhës. Mësohet se një mjet në lëvizje ka qëlluar drejt një automjeti tjetër, tip “Mercedes Benz ML”. Si pasojë e të shtënave makina ka dalë nga rruga. Fatmirësisht i riu u ka shpëtuar plumbave, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta …

Read More »

Gazetari plas “bombën”: SPAK nis hetimet për Ilir Beqajn

SPAK ka nisur hetimet për ish ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i kronikës Arsen Rusta, i cili deklaroi se Beqaj është si person i dyshuar për shpërdorim detyre lidhur me 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up. “Te sterilizimi dhe chek up, kemi në hetim ish-ministrin Ilir Beqaj. Është si person …

Read More »

“E gjitha ishte një keqkuptim”/ Lirohet nga burg Elsa Lila, Saimir Visha zbulon detajet

Këngëtarja shqiptare Elsa Lila e arrestuar në 16 mars në Itali me akuzën për përfshirje në grup kriminal, është liruar ditën e stome nga burgu. Lajmi është konfirmuar nga daja i saj avokati Saimir Visha gjatë një interviste televizive. Visha theksoi se ai ka drekuar gjatë ditës së sotme me Lilën dhe se ndaj saj kanë rënë të gjitha akuzat. …

Read More »