Kronike

‘Fillimisht të dhunohet’, avokati i “të fortëve” dha 120 mijë euro për ekzekutimin e gruas: Dyshonte se e tradhtoi me shokun e ngushtë

120 mijë ka ofruar avokati Alban Bengasi për të eliminuar ish-gruan e tij, vetëm se mendonte se e kishte tradhtuar me shokun e ngushtë. Dëshminë tronditëse e ka dhënë për SPAK Nuredin Dumani. Në dosjen e siguruar nga Report Tv, Dumani rrëfen se fillimisht Bengasi kishte kërkuar që gruaja e tij të dhunohej dhe t’i shkaktoheshin dëme të shumta. I penduari i …

Read More »

“Premë gishtat dhe u bëmë vëllezër!”/ Nuredin Dumani rrëfen vrasjen monstruoze të nënës së trafikantit të njohur në 2013

Dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani ka hedhur dritë mbi vrasjen e Fatmira Dedajt më 14 shtator 2013, një vit pasi kishte nisur të kërkonte të gjente autorët përmes drejtësisë. Dëshmia e Nuredin Dumani: “…Gjatë diskutimit Festim Qoli më tha, po më ngushton nëna Ervis Dedes, kjo pasi po interesohej vazhdimisht në Prokurori për vrasjen e djalit dhe …

Read More »

Policia zbarkon në dhomën e hotelit ku qëndronte Ervis Martinaj/ Gjenden targa makinash, kallashnikov, municione…

SPAK ka lëshuar 32 urdhër-arreste ditën e sotme në një aksion të gjerë që u zhvillua, ndërkohë që policia ka arrestuar 18, e 14 të tjerë janë në kërkim, mes të cilëve edhe Ervis Martinaj. Policia ka zbarkuar në një dhomë hoteli, ku dyshohet se qëndronte Martinaj dhe nga kontrolli janë gjetur objekte të paligjshme që i kërkuari mbante. Policia …

Read More »

Dosja e SPAK, Ardian Uzuni përgatiti vrasjen e “të fortit” të Tropojës

Emri i Ardian Uzunit është një ndër emrat për të cilët është ekzekutuar urdhri i GJKKO-së ditën e sotme. Prokuroria e Posaçme, SPAK ndërmori aksion në disa qytete të vendit, pas 32 urdhër-arresteve të lëshuara nga GJKKO. Gazetari i Abc, Ermal Vija bën me dije se Ardian Uzuni, i cili mbahet në paraburgim për vrasje përgatit planin për të vrarë …

Read More »

Çuçi: Asnjë kompromis me krimin dhe efektivët që bëhen palë me të

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar për operacionin që çoi në zbulimin e 8 grupeve të rrezikshme kriminale. Çuçi thotë se nuk ka asnjë kompromis me krimin e organizuar, asnjë kompromis as me punonjësit e policisë që nuk kryejnë detyrën në luftën e vazhdueshme me krimin apo në rastin më të keq bëhen palë me të. “8 grupe kriminale …

Read More »

Mega-operacioni me të arrestuar e të shpallur në kërkim, mes tyre shefi i krimeve në Lezhë

Krerët e SPAK dhe Policisë së Shtetit kanë dhënë detaje në lidhje me operacionin e madh të FNSH-së dhe RENEA-s gjatë 24 orëve të fundit. Sipas Gledis Nanos, operacion është quajtur “Golden Bullet-Plumbi i artë” dhe në kuadër të këtij operacioni i janë komunikuar urdhër ekzekutimet nga GJKKO 18 personave. Mes tyre është edhe shefi i Krimeve në Policinë e …

Read More »

Operacioni i SPAK, 8 grupet kriminale u goditën sot në Tiranë, Durrës dhe Elbasan

SPAK bën me dije se ka goditur 8 grupe kriminale në Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Sipas drejtuesit të SPAK, Arben Kraja, 4 grupe janë në Elbasan, 2 në Tiranë dhe 2 në Durrës. “Hetimet e kryera për këto ngjarje kriminale kanë evidentuar ekzistencën e 8 grupeve të strukturuara kriminale të cilët kanë shtrirje gjeografike kryesisht në qytetet e Tiranës, Durrësit …

Read More »

SPAK në aksion, lëshohen 32 urdhër-arreste

Prokuroria e Posaçme është duke zhvilluar një operacion në disa qytete të vendit. Mësohet se SPAK ka firmosur 32 urdhër-arreste, ku 19 urdhër-arreste janë lëshuar vetëm në qytetin e Elbasanit. Operacioni po bëhet në kuadër të krimit të organizuar dhe aktualisht është duke vijuar. Mes personave për të cilët janë firmosur urdhër-arrestet ka edhe personazhe të njohur të botës së krimit. …

Read More »

Gjykata italiane merr vendimin për Moisi Habilajn. Akuzohet për drogë dhe grup të strukturuar kriminal

I akuzuar për trafikim të lëndëve narkotike dhe grup të strukturuar kriminal,  Moisi Habilaj dënohet me 15 vite e 5 muaj burg. Vendimin përfundimtar është marrë nga Gjykata e Lartë në Itali. Ai u arrestua në vitin 2017 nga policia italiane së bashku me 11 persona të tjerë, të cilët kryenin transportin e drogës nga Shqipëria në Siçili. Ai kaloi …

Read More »