Foto lajme

FOTOT: Shiu bashkon deputetët socialistë me ata demokratë

Kuvendi është mbledhur këtë të martë, për të dëgjuar presidentin e Ukrainës, Zelensky. Por nuk ka qenë vetëm Zelensky ai që i ka “bashkuar”. Shiu ka bërë që disa deputetë socialistë e demokratë, ndryshe nga sa shfaqen në sallë, agresivë e të ashpër, të përfundojnë në çadrat e njëri-tjetrit.      

Read More »

Në tavolinën e yjeve të modës

MET Gala ka bërë bashkë njerëzit më të famshëm të botës mbrëmjen e së hënës. Mbi të gjithë në këtë festë të madhe të modës shkëlqyen duke rënë në sy motrat Hadid. E veshur e gjitha në të kuqe, Gigi dukej e jashtëzakonshme me elegancën e saj. Në një moment ajo është afruar në tavolinë për të përshëndetur yje të …

Read More »

FOTO/ “Big Ben” dhe “Mbreti i Europës”! Mediat tërbohen pas Benzemasë

Paraqitja fantastike e sulmuesit francez, ka sjell delir në mediat spanjolle, mbi të gjitha ato pranë Real Madrid. “Big Ben”, shkruan Marca në faqen e parë, titull që në distancë bëri “xing” edhe me të përditshmes angleze, The Sun. “Mbreti i Evropës”, shkruan AS. Sigurisht në Angli atmosfera është shumë më ndryshe, me mediat që më shumë i kanë kushtuar …

Read More »

“Pamje spektakolare”/ Rama e nis ditën me FOTO nga Thumana

Thumana ka marrë një pamje krejt tjetër nga ajo që i kujton tërmetin e 26 nëntorit, ku la pas dhjetëra viktima dhe banesa të shkatërruara. Pamjet e fundit të publikuara nga kryeministri Edi Rama, shihet lagja e re në Thumanë. Krahas fotos Rama shkruan se kjo është një shëmbëlltyre e shpresës dhe durimit. “MIRËMËNGJES dhe me këtë pamje spektakolare të …

Read More »

AMAZONET E GJAKOVËS, 1963

Nga Fari Xh Xhara AMAZONET E GJAKOVËS, 1963 Si mendoni, që nga një popull më të vjetër në Europë, me gjuhën dhe historinë më të vjetër në Europë, do të humbim krenarinë tonë? Fotoja tregon se Gjakova ishte qendër e civilizimit, kulturës, arsimit ne Kosovë. Gjakova është nismëtare e të gjitha të mirave për Kosovën Ju lutem që të mos …

Read More »

FOTO/ Njihuni me bukuroshet në hedhjen e shorteve të Kupës së Botës

Të gjithë fansat dhe adhuruesit e futbollit po presin me emocione të mëdha shorteun e shumëpritur për eventin më të madh sportiv, Kupën e Botës, e cila këtë vit do të mbahet në Katar. Pavarësisht rezultateve të shorteut që shpesh janë surprizuese dhe vendimtare për disa nga ekipet kombëtare të futbollit, vëmendje të madhe marrin edhe bashkëprezantueset seksi që FIFA …

Read More »

Para takimit: Udhëheqësit e NATO-s shtrëngojnë duart dhe buzëqeshin

Udhëheqësit e NATO-s përshëndetën njëri-tjetrin me shtrëngime duarsh dhe buzëqeshje pasi mbërritën në Bruksel për një seri diskutimesh diplomatike mbi krizën e Ukrainës. Udhëheqësit politikë, duke përfshirë kryeministrin Boris Johnson, Emmanuel Macron të Francës dhe presidentin amerikan Joe Biden, janë vendosur të diskutojnë shkallën në të cilën aleanca mund të bëjë më shumë për të ndihmuar Ukrainën në mbrojtjen e …

Read More »