zonat e mbrojtura

Aktualitet/Lajme

“Qeveria anashkaloi thirrjen e BE-së”, BIRN: Ndërtime me “5 yje” në zonat e mbrojtura

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro mbrojti të enjten në Kuvend ndryshimet ligjore për Zonat e Mbrojtura, si një…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Dhëndri i Trump resort luksoz në bazën ushtarake/ “Të gjitha zonat e mbrojtura në Shqipëri, në rrezik”, analiza: Sazani dhe Zvërneci, shënjestrat e para

Sipas ekspertëve me ligjin e ri, nuk do të ketë më zona të mbrojtura në Shqipëri, përfshirë të gjithë parqet…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Zhupa: Betonizimi i rrënon Zonat e Mbrojtura. Thirrje Presidentit Begaj të kthejë ligjin në Kuvend

Deputetja demokrate Ina Zhupa, me anë të një reagimi për mediat, tha se betonizimi i rrënon Zonat e Mbrojtura. Ajo…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

BE letër Kuvendit: Të shqetësuar për draftin e qeverisë mbi Zonat e Mbrojtura

Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Silvio Gonzato, ka shprehur shqetësimin për propozimet e qeverisë për ndryshimin e…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Kuvendi rinis punën me ligjet kontroverse për lojërat e fatit e zonat e mbrojtura

Në kalendarin e punimeve për periudhën 15 janar – 2 shkurt 2024 të miratuar të enjten pa praninë e opozitës…

Lexo më shumë »
Back to top button